Osazování SMD

Používáme plně automatické osazovací zařízení Essemtec CLM 9000 ( Compact Laser Mounter ), které nám umožňuje provádět automatizovanou montáž na vysoké technické úrovni. Koncepcí podavačů, vysokou přesností osazení při dostatečné kapacitě, širokém sortimentu typů součástek, způsobem řízení a komunikace s obsluhou se řadí k nejmodernějším strojům své kategorie. Středění součástek je prováděno osvědčeným bezkontaktním laserovým středícím systémem, dosahujícím s vysokou přesností praktického výkonu až 2500 souč./hod. Centování součástek až do roztečí 0,50 mm probíhá během transportu na osazovanou pozici. Koncepce stroje umožňuje instalovat podavače součástek ze všech stran, max. počet podavačů o šířce 8 mm, instalovaných na stroj je 190.

Základní technické údaje:

  • Bezdotykové laserové středění součástek
  • Integrovaná kamera pro středění DPS pomocí centračních značek
  • Motorické páskové podavače pro 8,12,16,24,32 mm pásky nebo vibrační tyčové podavače, paletové podavače součástek
  • Praktická osazovací rychlost 2500 souč./hod
  • Osazovatelný rozsah pouzder 0402 až QFP součástky s roztečí 0,50mm
  • Přesnost : čipové součástky +/- 0,10 mm; součástky s jemnou roztečí vývodů +/- 0,05mm

Osazování vývodových součástek

Osazujeme všechny vývodové součástky, nebo doosazujeme na DPS, které jsou již předem osazeny SMD součástkami.

Pájení metodou Reflow

Používáme pájení metodou Reflow pro DPS, které jsou osazeny pouze SMD součástkami, nebo při kombinované montáži, kde není vhodné použít pájení vlnou. V tomto případě jsou SMD součástky osazeny do cínové pájecí pasty a následně zapájeny v peci. Zařízení používáme HOTFLOW3 firmy ERSA, které je v současné době na velmi vysoké úrovni.

Pájení vlnou

Pájení vlnou je vhodné pro pájení vývodových součástek, nebo kombinovanou montáž s SMD součástkami.DPS jsou v tomto případě osazeny SMD součástkami do lepidla, které se vytvrdí v peci, doosadí se vývodovými součástkami a následně zapájí vlnou. Zařízení používáme ERSA 350.

Mytí DPS

Po osazení a zapájení jsou desky umyty v průběžém mycím zařízení - předmytí,1.oplach, 2.oplach a závěrečné mytí, sušení. Zařízení používáme Elektovert Ultraclean II.